کف پوش پرسی

بتن ماده‌ای سخت است که با تراکم‌های متفاوت عرضه می‌شود. نام بتن ریشه فرانسوی دارد و یکی از مشتقات سیمان است. در گذشته از سیمان برای استحکام‌سازی سطوح مختلف استفاده می‌شد اما با گذشت زمان این ماده برای ساخت بتن و مصارف زیبایی که از آن می‌شود به بازار معرفی شد.
کفپوش نیز همانطور که می‌دانید پوشاندن سطوح با مصالح است. کفپوش می‌تواند چوبی، سرامیکی، بتنی و دیگر مصالح بنایی باشد. منظور از پرسی در کفپوش نوع ساخته‌شدن آن است. پرس کردن به طور کلی معنای اعمال فشار زیاد روی جسم را می‌دهد.
کفپوش بتنی نیز در صورتی که زیر دستگاه‌های فشار قوی پرس شود نام کفپوش بتنی پرسی را می‌گیرد. دستگاه‌هایی که در این کار استفاده می‌شوند آب داخل مصالح ساخته شده را می‌گیرند و حالتی جامد و سفت‌تر به آن می‌دهند.

انواع کفپوش بتنی پرسی

در کفپوش‌های پرسی بیش‌ترین تغییر در اندازه و ضخامت آن‌ها دیده می‌شود. ضخامت‌ها معمولا ۶ یا ۸ سانتی‌متری هستند که با توجه به سطحی که کفپوش بتنی پرسی روی آن اجرا می‌شود متغیر خواهند بود. سایزها نیز در این کفپوش‌ها حائز اهمیت هستند که معمولا ابعادی حدود ۵۰ در ۵۰ سانتی‌متر دارند.
تراکم و رنگ آخرین دسته ما برای انواع کفپوش هستند. با توجه به محل قرارگیری کفپوش، شرایط آب و هوایی و ترددی که در مسیر آن می‌شود باید انتخابی دقیق داشته باشید.

About Images